13 лютого 2024 року працівники КУ «Прилуцький центр ПРПП» Прилуцької міської ради Світлана Чернякова та Ніна Лобода спільно з управлінням ДСЯО у Чернігівській області організували проведення педагогічного брифінгу «Українська мова в освітньому процесі. Результати дослідження. Висновки та рекомендації». В заході взяли участь заступники директорів з НВР та вчителі української мови та літератури ЗЗСО, ЦТДЮ, працівники ЦПРПП м. Прилуки, представники освіти Ладанської територіальної громади.
Директорка центру Світлана Чернякова наголосила на виконанні статті 7 Закону України «Про освіту», де зазначено, що мовою освітнього процесу є державна мова; на надзвичайно важливій ролі навчальних предметів українська мова та українська література, які відіграють ключову роль у формуванні та розвитку національної ідентичності здобувачів освіти.
Начальник управління ДСЯО у Чернігівській області Тетяна Маханькова презентувала учасникам заходу цікаві результати моніторингу забезпечення функціонування української мови в освітньому процесі шкіл України та Чернігівщини, який провела Державна служба якості освіти у співпраці з Уповноваженим із захисту державної мови. Великий інтерес викликали результати опитування педагогів, здобувачів освіти та їх батьків: «Яку мову ви вважаєте рідною? Який Ваш рівень володіння українською мовою? Який рівень володіння українською мовою Ваших учнів, ваших дітей, ваших вчителів? Якою мовою ви спілкуєтеся за межами закладу освіти, вдома?» Слід зазначити, що результати опитування такі, що спонукають задуматися, чи все зробили ми, педагоги, для того, щоб наша солов’їна мова стала для українців №1.
Підсумком проведення брифінгу стало обговорення рекомендацій ДСЯО України щодо створення сприятливого мовного середовища у закладах, де українська мова має бути популярною та використовуватися як мова спілкування не тільки на уроках, але й у побуті та позаурочних заходах. Активну участь в обговоренні взяли директор Прилуцького ліцею №1 Олена Рогальова, заступник директора ЦТДЮ Ніна Мельниченко, педагогічні працівники Ладанської територіальної громади Вікторія Гуденко та Тетяна Морейко.
Учасники брифінгу отримали інформацію, що має стати рушійною силою для роботи педагогів з учнями, батьками, для підняття нашої рідної мови на гідний рівень.