Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Ділова інтерактивна гра «Маркувати себе самому: як психологу створити особистий бренд»

Опубликовано 25.01.2024

25 січня 2024 року психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Огорілко для практичних психологів закладів дошкільної освіти провела ділову інтерактивну гру «Маркувати себе самому: як психологу створити особистий бренд». Захід був організований в рамках роботи професійної спільноти фахівців психологічної служби дошкілля.

У форматі ділової гри психолог Центру Ірина Огорілко здійснила супервізію для практичних психологів ЗДО, які мають досвід роботи у психологічній службі до трьох років і які у 2024 році вперше будуть атестуватися.

Використовуючи метод незакінченого речення, учасники створили правила гри. «Психологічна загадка» – так називалася вправа з використанням фруктів на ідентифікацію себе як учасника гри.

Безпосереднє опрацювання теми створення особистого бренду психолога відбувалося через проведення як теоретичного інформування, так і практичних вправ.

Питання особистого бренду є важливим як для молодих фахівців, так і для досвідчених практичних психологів. Якщо психологи з великим досвідом роботи уже мають свій власний бренд, побудова якого є безперервним процесом, то молоді фахівці за допомогою цікавих вправ тільки вчилися його створювати.

Багато говорили про довіру та репутацію, позиціювання, необхідні знання, навички, сильні якості особистості, стиль, особливі «фішки», ідеї та позиції з питань діяльності практичного психолога закладу освіти.

Креативно підійшли до складання портретів клієнтів – дітей, батьків, педагогів.

Проговорили про важливість використання у сучасному світі інформаційно-комунікативних технологій при створенні та розвитку особистого бренду. Досвідчені практичні психологи поділилися із молодими колегами секретами, як треба розповідати про себе та діяльність психологічної служби через соціальні мережі, власний сайт або блог, на сторінці психолога на офіційному сайті закладів дошкільної освіти.

Дуже креативно та творчо молоді психологи підійшли до виконання завдання, яке вони отримали заздалегідь. Необхідно було презентувати себе, створити образ психолога, що запам’ятовується. У кожного було своє, неповторне резюме – розповіді з візиткою, артбуком, відеороликом.

Під час вправи «Групова співбесіда» досвідчені фахівці психологічної служби моделювали для молодих колег ситуації з професійної діяльності, які вимагають вирішення. В свою чергу молоді психологи формулювали найбільші свої професійні проблеми та страхи. Їхні досвідчені колеги давали поради, як краще можна вирішити ці проблемні питання.

Особливим блоком у грі були завдання на знання професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти», в якому описані усі трудові функції та професійні компетентності практичного психолога за групою трудових дій, що входять до них.

Усі учасники гри здійснили самооцінку рівня розвитку компетентностей, умінь і навичок, необхідних для якісного виконання практичним психологом трудових функцій.

Рефлексією ділової гри була вправа «Валіза», в ході якої досвідчені практичні психологи складали молодим своїм колегам валізу в довгу дорогу професійного становлення і розвитку. В цю уявну валізу збирали те, що допоможе фахівцям психологічної служби дошкілля побудувати бренд, сформувати власний імідж, успішно крокувати дорогою, яка позначена на їхній професійній дорожній карті. А зробили це за допомогою наборів метафоричних асоціативних карток «Бачити серцем» та «Дорожні знаки».

Психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Огорілко дякує практичним психологам ЗДО за активну роботу, щирі емоції, готовність до передачі та черпання нових знань. Ділова гра вдалася, бо гравці були суперові!