Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Дитина з особливими освітніми потребами: як зрозуміти і допомогти

Опубликовано 02.03.2023

02 березня 2023 року в рамках роботи професійної спільноти практичних психологів закладів дошкільної освіти відбулося засідання психологічної вітальні «Джерело професійного зростання».

Фахівців психологічної служби запросила до себе практичний психолог ДНЗ № 27 Ольга Халімон, яка поділилася досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, які виховуються у садочку.

Свої професійні компетентності з організації інклюзивного навчання та здійснення психологічного супроводу дітей з ООП психологи дошкілля підвищували, беручи участь у семінарі-практикумі «Дитина з особливими освітніми потребами: як зрозуміти і допомогти», який підготувала та провела практичний психолог ДНЗ № 27 Ольга Халімон. Вона запросила своїх колег до суші-бару «Такийяквсі».

Меню семінару складалося із трьох сетів. До сету «Аперитив» входили страви-вправи «Відчуй себе дитиною з особливими освітніми потребами», «Фасилітатор», «Приготуй смузі». «Інформаційну» страву піднесла для психологів Сірик Марина, фахівець (консультант) Інклюзивно-ресурсного центру Прилуцької міської ради, яка висвітлила актуальні питання організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти, зупинившись на рівнях підтримки дітей з ООП. Також фахівець ІРЦ звернула увагу на граничну кількість дітей з ООП в інклюзивних групах на період військового часу.

Другий сет «Практичний» містив такі страви-вправи на розвиток процесів сприймання, уваги, запам’ятовування, творчої уяви, дрібної моторики рук, міжпівкульної взаємодії, активізації тактильних відчуттів: «Диктант на відстані», «Побажання», «Сенсорний мішечок», «Дзеркальний малюнок», «Руханка», «Лото».

Третій сет був «Підсумковий». Психологи повернулися до смузі, які «готували» на початку семінару, бо після «скуштування» усіх страв-вправ отримали нові знання-інгредієнти до своїх рецептів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Дуже цікавим був відео перегляд занять, які проводить Ольга Халімон з дітьми з особливими освітніми потребами. Учасники семінару були вражені тією кількістю навчально-корекційного матеріалу та його різноманітністю, який не просто показала Ольга Халімон, але й продемонструвала практичне застосування.

Авторкою та ведучою заходу були дуже вдало підібрані усі вправи. Учасники відмітили позитивний досвід здійснення психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами практичним психологом ДНЗ № 27 Ольгою Халімон.

Прилуцький центр ПРПП дякує ІРЦ Прилуцької міської ради за співпрацю та організацію роботи фахівців ІРЦ з практичними психологами ЗДО у питаннях супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Після основної частини засідання професійної спільноти практичних психологів ЗДО провели методичний практикум. Поговорили про реалізацію особистої програми розвитку професійних компетентностей практичного психолога відповідно до професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти». Своє портфоліо та індивідуальну освітню траєкторію продемонструвала практичний психолог ДНЗ № 26 Олена Клугман.

Психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Огорілко зосередила увагу психологів дошкілля на щорічній звітності за результатами перегляду онлайн-конференції «Аналітична довідка АІС – я-психолог» ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти». Також психолог Центру опрацювала з учасниками спільноти ключові питання нового Положення про атестацію педагогічних працівників.

Засідання спільноти практичних психологів ЗДО пройшло дуже успішно. Доказом цього є те, що було сплановано роботу супервізійної групи фахівців психологічної служби дошкілля.