Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Фахівці психологічної служби закладів загальної освіти формували важливі навички в періоди стресу

Опубликовано 23.01.2024

У 2023 році практичні психологи Олена Супруненко (ЦТДЮ), Олена Клугман (ЗДО № 26) та Ольга Архипенко (ЗДО № 25) пройшли відбір та 24 години навчання тренерів-фасилітаторів програми ВООЗ «Важливі навички в періоди стресу», отримавши 25 годин супервізій та провівши програму для двох груп кожна у своєму закладі освіти. Відповідно у 2024 році було сплановано роботу двох тренінгових груп для фахівців психологічної служби дошкілля та ЗЗСО за програмою «Важливі навички в періоди стресу».

22 січня 2024 року практичний психолог ЦТДЮ Олена Супруненко провела першу зустріч тренінгової групи самодопомоги за програмою ВООЗ «Важливі навички в періоди стресу», до складу якої увійшли практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти.

Спочатку Олена Супруненко розповіла про саму програму, мета якої полягає в тому, щоб навчити людей краще справлятися з несприятливими стресовими обставинами; зрозуміти, коли треба звертатися до фахівців, а коли людина сама собі може допомогти.

Наступним етапом було заповнення реєстраційної форми учасниками тренінгової групи. Кожний отримав ілюстрований посібник, який розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я та є допоміжним засобом впровадження рекомендацій ВООЗ з управління стресом.

В ході проведення дуже простих вправ супервізор Олена Супруненко вчила своїх колег практичним навичкам для того, щоб краще справлятися зі стресом. Виконання вправ передбачало постійне звертання до посібника, на сторінках якого описано ідеї та техніки, застосування яких є ключовим фактором для зниження стресу.

Виконання практичних технік доповнювали цікаві відео та аудіоверсії вправ.

Усе, чому вчилися практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО на занятті, вони тепер можуть використовувати під час своєї професійної діяльності, здебільшого у роботі з дорослими – педагогічними працівниками, батьками здобувачів освіти, рідними та близькими.

Усі учасники ілюстровані посібники, з якими працювали, отримали у власне користування, адже дану книгу можна читати вдома, під час перерв чи відпочинку на роботі, перед сном, або у будь-який інший час, коли з’являється декілька хвилин, щоб зосередитися та потурбуватися про себе.

В ході навчального заняття була організована брейк-кава, повністю забезпечена програмою. Смакуючи цукерки, печиво, запиваючи чаєм та кавою, фахівці психологічної служби ділилися враженнями від ознайомлення з програмою «Важливі навички в періоди стресу». Усі прийшли до висновку, що програма допомагає дізнатися, як у періоди стресу робити те, що дійсно має значення.

Наступна зустріч з опрацювання даної програми відбудеться у лютому. Очікуємо, що теж буде цікаво з огляду на те, що учасники отримали певні завдання для виконання вдома.

Також під час зустрічі психолог Прилуцького ЦПРПП Ірина Огорілко виконала роль модератора, яка провела обговорення тих програм та грантів, за якими пройшли навчання та почали запроваджувати у своїх закладах освіти практичні психологи Світлана Волобуєва (ліцей № 9) та Людмила Маринченко (гімназія № 10).

Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує практичному психологу ЦТДЮ Олені Супруненко за роботу з тренінговою групою самодопомоги, а адміністрації ЦТДЮ в особі директора Тетяни Савченко – за надану можливість робити це у комфортних та безпечних умовах.