10-11 січня 2024 року Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників провів для вчителів української мови та літератури закладів загальної середньої освіти міста форсайт-сесію «Курс на подолання освітніх втрат» із залученням Харитонової Антоніни Петрівни, тренера громадської спілки «Освіторія». сертифікованої тренерки НУШ, тренерки щодо подолання освітніх втрат; переможця Усеукраїнського освітньо-методологічного відбору «Родовід Учитель» (2022); призера Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів- україністів та вчителів початкових класів «Соняшник» (2020), обласного конкурсу «Використання ІКТ у навчально-виховному процесі» (2015-2016), координаторки магістральної (не)конференції mini-EdCamp Nizhyn-2019; спікерки проєктів «Інноваційні практики у світовому освітньому процесі: навчання без кордонів» (2022), «Освітня батл-дипломатія: крок до взаєморозуміння» (2021); авторка 2 вебінарів від «Школи успіху»; співавтора навчальних посібників: «Знай українську! (сучасний підхід у підготовці до ЗНО)».
Насиченими й продуктивними були 2 дні тренінгу на тему «Наздоженемо: практичні аспекти подолання освітніх втрат на уроках української мови й літератури», який створено за підтримки Міністерства освіти і науки України, ГС «Освіторія», Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine), Глобального партнерства заради освіти (GPE) та уряду Японії. Учасниці тренінгу із задоволенням опрацювали 8 цікавих кейсів, де зібрано корисний практичний матеріал, який допоможе в подальшій роботі вчителів мовно-літературної галузі. Під час дводенної зустрічі вчилися вимірювати й долати навчальні й освітні втрати, розглянули загальні групи результатів та вдосконалили вміння створювати завдання та вправи, які спрямовані на розвиток компетентностей та наскрізних умінь; усвідомили важливість інтеграції різних предметів, доцільність створення навчальних програм щодо подолання освітніх втрат. У спільній взаємодії вчилися створювати компетентнісно орієнтовані завдання, спрямовані на поєднання загальних груп результатів , дізналися про дизайн сучасного уроку. Тренерка ознайомила з дієвими інструментами щодо подолання освітніх втрат у навчальному процесі, зорієнтувала у виборі сучасних технологій щодо організації активного навчання на уроках української мови та літератури.
Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників та колеги щиро подякували пані Антоніні за чудовий тренінг, адже кожен з них віднайшов для себе нові вправи та завдання для подальшого застосування їх в своїй практиці.
ЦПРПП та спільнота вчителів української мови та літератури дякують директору Прилуцького ліцею №5 Наталі Бурлаку за надану можливість затишно та безпечно провести методичний захід.