8 лютого 2023 року в Прилуцькому ліцеї №1 ім. Г.Вороного відбулося засідання спільноти вчителів історії «Методична студія «Історична правда».
У вступному слові консультант Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніна Лобода наголосила, що сучасні вчителі активно використовують інтернет-сервіси та додатки, які дають можливість обговорювати ідеї в режимі онлайн та визначати навчальні потреби здобувачів освіти. А вчителі вищої категорії, педагоги, які мають педагогічне звання, згідно з Професійним стандартом вчителя надають консультації колегам, діляться своїм досвідом, навчають молодих педагогів.
Саме з метою розширення можливостей набуття предметно-методичної, інформаційно-цифрової, інноваційної компетентності зібралися учителі історії на зустріч з учителем-методистом Ліцею №1 Тетяною Бабенко. Педагогиня розповіла про школу модераторів, організовану в мессенджері Telegram, в якій працює три колаборації і охоплює роботою учнів 5-11 класів. Головна умова бути модераторами – хотіти більше знати історію та бажати допомагати іншим учням підвищити рівень знань з цього предмета.
Пані Тетяна поділилася досвідом своєї роботи в ролі ментора, продемонструвала зразки медіаспринтів. Родзинкою заходу став майстер-клас щодо використання сучасних платформ, де вона презентувала свою роботу на дошці Padlet com та показала, як саме на ній можна створювати цікаві уроки та позакласні заходи. Педагоги інших закладів освіти мали можливість ознайомитися, як Тетяна Миколаївна разом зі своїми учнями працювала над історичним проєктом «60 х 30», присвяченим діяльності шестидесятників.
Відрадно зазначити, що в роботі спільноти взяли участь директор Ліцею №1 Олена Рогальова та директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлана Чернякова, які подякували Тетяні Бабенко за демонстрацію її прогресивного нового педагогічного досвіду.
Учасники засідання спільноти отримали від участі в методичному заході нові професійні ідеї.