Українська спільнота сьогодні знаходиться в небезпеці. Найбільш вразливою є освіта. І важливою складовою є створення умов для безпечної освіти українських дітей. Мета створення шкільного безпечного освітнього простору - мінімізувати негативні явища воєнного стану у навчальному закладі, забезпечити українських дітей якісними освітніми послугами, створити умови запобігання наслідків негативного впливу сучасного середовища на дітей.
19 вересня 2024 року на базі Прилуцького ліцею №5 відбувся методичний баддинг «Концепція безпечного закладу освіти. Вимоги і можливості сьогодення», у форматі якого функціонує професійна спільнота педагогів-організаторів ЗЗСО міста.
Консультант Прилуцького ЦПРПП Людмила Гапченко ретельно опрацювала з педагогами нові стратегічні напрями та інновації безпеки закладу освіти та провела брейнстормінг «Принципи, завдання безпечного середовища». Учасники заходу в активному діалозі обговорили питання інструментарію і механізми організації безпечного освітнього простору.
Продовжила роботу баддингу Алла Шаповал, педагог-організатор Прилуцького ліцею №5, яка презентувала досвід роботи ліцею «Концепція безпечного закладу освіти. Вимоги і можливості сьогодення» та провела з колегами активні вправи для психологічного розвантаження та емоційної безпеки «Краща версія себе», «Моє безпечне середовище», «Продовжи речення», які можна проводити із здобувачами освіти під час перерв та у позаурочний час. Цікавою та пізнавальною була представлена проєктна діяльність учнівського самоврядування «Підготовка шкіл до соціальної згуртованості» та «Безпечні школи України», яку презентували учениці 10 –б класу Прилуцького ліцею №5 Ільченко Поліна та Мірошніченко Олександра.
Дякуємо директору Прилуцького ліцею №5 Наталії Бурлаку за надану можливість проведення баддингу та можливість поспілкуватися з педагогами в офлайн форматі!