28 лютого 2023 року відбувся круглий стіл «Сертифікація вчителів початкових класів – крок до професійної досконалості».
У ході круглого столу консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Караулова наголосила на процедурі проходження сертифікації, її етапах, а саме: незалежному тестуванні учасників сертифікації, самооцінюванні учасниками сертифікації власної майстерності, вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації. Консультант звернула увагу на те, що усі етапи сертифікації відбулися з використанням цифрових технологій. Традиційну систему освіти у напрямі формування її нової якості сьогодні змінює цифровізація. Цифрові технології все більш широко застосовуються і для зовнішнього оцінювання професійних компетентностей педагогів.
У 2022 році сертифікація вчителів початкових класів була особливою, бо проходила в умовах війни. Як показав досвід, навіть у таких складних реаліях вона відбулася.
Учасникам круглого столу цікаво було почути відгуки вже сертифікованих вчителів щодо процедури сертифікації, чи був цей досвід корисним та на які моменти звернути увагу колегам – майбутнім учасникам сертифікації.
Як же сприймали сертифікацію безпосередні учасники цього процесу – вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти міста Анна Федорченко (ліцей №5), Ірина Ратушняк (ліцей № 7), Оксана Ельтек (ліцей№ 10), Яна Леута та Лариса Онищенко (ліцей№ 14)?
Ірина Ратушняк, вчитель початкових класів Прилуцького ліцею № 7, наголосила на тому, що сертифікація – це ключ до професійного зростання успіху вчителя, зупинилася на плюсах і мінусах сертифікації, охарактеризувала п’ять сходинок до успішного проходження сертифікації.
Оксана Ельтек, вчитель початкових класів Прилуцького ліцею № 10, розкрила питання суті сертифікації, акцентувавши увагу на тому, що вона дала можливість перевірити свої знання, оцінити досвід, почути думку незалежних експертів, подивитися на себе очима інших.
Анна Федорченко, вчитель початкових класів Прилуцького ліцею № 5, відзначила, що сертифікація – це досвід, визнання, мотивація і далі рух уперед, це можливість подивитися на себе з іншого боку, відчути ситуацію успіху, це підвищення власних професійних компетентностей, можливість усвідомити те, що я рухаюсь у правильному напрямку.
Яна Леута, вчитель початкових класів Прилуцького ліцею № 14, поділилася досвідом створення і проведення успішних уроків з використанням інтерактивних технологій, звернула увагу на проблеми, які вдалося подолати, подала перелік питань, які були поставлені на співбесіді.
Лариса Онищенко, вчитель початкових класів Прилуцького ліцею № 14, сказала, що сертифікація – це можливість учителя випробувати власні сили, підтвердити свій професіоналізм. Крім ґрунтовних знань під час тестування, вчителеві знадобиться попередній життєвий досвід, інтуїція і внутрішній спокій, вчитель має змогу проаналізувати свою педагогічну діяльність, виявити свої сильні і слабкі сторони, визначити напрями роботи, що потребують вдосконалення. Слід пам’ятати, що головний критерій досвіду – результативність роботи.
Сертифіковані вчителі відзначили, що сертифікація додала їм впевненості у власних силах, визнання серед колег. Вони вважають сертифікацію своєрідним ключем до професійного зростання та самореалізації, мотивацією підкорювати нові педагогічні вершини.
Педагоги, що пройшли сертифікацію, не тільки поділилися враженнями, але й змотивували колег пройти їхнім шляхом.