Останній тиждень серпня був дуже насиченим для працівників Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників, які провели до двадцяти заходів з неформальної освіти для педагогічних працівників закладів освіти м. Прилуки в рамках ІНТЕРАКТИВНОГО МАЙДАНЧИКА «2024-2025 навчальний рік – рік сміливих кроків та психологічної стійкості». До роботи деяких локацій приєдналися також педагоги Ладанської та Линовицької селищних громад.
Я як директор Прилуцького центру ПРПП хочу подякувати працівникам Центру за працездатність та відданість своїй справі. Опрацьовано дуже багато нових нормативно-правових документів, переглянуто величезну кількість вебінарів, семінарів тощо, прочитано безліч статей, рекомендацій щодо організації освітнього процесу в закладах освіти; зроблено, надіслано педагогам і розміщено на сайті Прилуцького центру ПРПП презентаційні матеріали щодо викладання навчальних предметів у ЗЗСО. На жаль, є ще проблемні питання, які на даний момент залишаються відкритими. Наприклад, оформлення журналів у 7 класі НУШ, реалізація нової модельної навчальної програми «Захист України. Інтегрований курс» в осередках.
Ми тримаємо руку на пульсі, звертаємося за порадами до управління ДСЯО в Чернігівській області, до Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського та чекаємо на методичні рекомендації МОН України щодо викладання предметів в ЗЗСО, щоб допомогти нашим педагогам.
А ще ми навчаємося самі, щоб надавати якісні освітні послуги іншим. Зокрема, працівники Прилуцького центру ПРПП взяли участь у змістовних освітянських онлайн-зустрічах:
28 серпня 2024 року – у методичній секції для директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, представників методичних служб, спеціалістів органів управління освітою місцевого самоврядування, які відповідають за питання загальної середньої освіти з теми «Актуальні питання підготовки до нового 2024-2025 навчального року».
30 серпня 2024 року – в онлайн-діалозі, організованому тільки для працівників нашого Центру управлінням Державної служби якості освіти у Чернігівській області. Обговорили питання моніторингових досліджень стану організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти, важливість сертифікації вчителів як інструменту підвищення якості освіти та стимулу для професійного зростання педагогів, розроблення освітніх програм закладів загальної середньої освіти. Особливу увагу було приділено питанням змін, внесених до Типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти та основним змінам в оцінюванні результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
30 серпня 2024 року я як директор Центру взяла участь в колегії управління освіти Прилуцької міської ради, де обговорювалися перспективи розвитку прилуцької освіти на 2024-2025 навчальний рік.
Щиро вітаю з новим навчальним роком своїх колег, педагогів закладів освіти м. Прилуки, Тетяну Маханькову та фахівців управління ДСЯО у Чернігівській області; Анатолія Заліського та всіх працівників ЧОІППО ім. К. Д. Ушинського; Олександра Правосуда та працівників управління освіти Прилуцької міської ради. І загалом усіх педагогів України!
Дякую за навчання та співпрацю!
Тихого і мирного нам 2024-2025 навчального року!