02.08.2022 в м. Прилуки завершилась основна сесія проведення національного мультипредметного тесту (НМТ).
2021-2022 навчальний рік виявився занадто складним. Очному процесу навчання завадив спочатку коронавірус, а потім повномасштабна війна, тому одинадцятикласники закладів освіти міста хвилювалися та нервували після скасування традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), до якого вже всі звикли, та заміни його на НМТ. Робота в тимчасово екзаменаційному центрі (ТЕЦ) була абсолютно новою і для педагогічного персоналу і майже на 90 % відрізнялася від роботи в пункті проведення ЗНО. Отже перед управлінням освіти Прилуцької міської ради та КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» постало ряд завдань, які потрібно було вирішувати, щоб ефективно провести НМТ. Робота з даного питання почалась ще в квітні 2022 року, але з міркувань безпеки дана інформація не оприлюднювалась, так як від цього залежала безпека всіх учасників, які працювали в ТЕЦ.
Якими були наші дії?
Спільно із керівниками закладів освіти в дистанційному режимі ми доводили до випускників всю інформацію щодо проведення НМТ. Це кількість сесій, їх тривалість, реєстрація, контролювали та допомагали заповнити спеціальну форму підтвердження участі в НМТ в два етапи, персонально спілкувались із абітурієнтами, які виїхали за кордон і мали змогу пройти НМТ саме там. Нагадували нашим абітурієнтам про періодичне відвідування своїх інформаційних сторінок, щоб не пропустити важливу інформацію. Рекомендували переглянути відео «Онлайн тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», аби уникнути зайвих хвилювань. Надавали посилання, за якими можна було переглянути повний розклад мультипредметного тесту, завантажити розклад НМТ у форматі PDF, пройти онлайн або проглянути в pdf-форматі демонстраційний тест, отримати докладну інформацію про блок НМТ з української мови, математики, історії. Розʼяснювали, що робити абітурінтам з особливими освітніми потребами, які хочуть пройти мультипредметний тест. Пояснювали, як буде працювати ТЕЦ і хто буде відповідати за безпеку учасників під час проведення НМТ. Інформація оперативно розміщувалася на сайті Центру професійного розвитку (https://pcprpp.uopmr.gov.ua) як в анонсах, так і на сторінці підготовки до ЗНО.
Працівники Центру професійного розвитку спільно з Київським регіональним центром оцінювання якості освіти провели ряд семінарів, навчань, практикумів щодо організації роботи ТЕЦ із відповідальними, помічниками відповідальних та старшими інструкторами щодо роботи на платформі для проведення онлайнових освітніх оцінювань. Зауважимо, що значна частина роботи ТЕЦ передбачала онлайн режим: електронні документи, електронні протоколи. Робота екзаменаційного центру потребувала використання сучасної комп’ютерної техніки, швидкісного інтернету, наявність укриття (бомбосховища). Весь залучений персонал пройшов інструктаж з охорони праці, пожежної безпеки, цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.
Усі проблеми, з якими ми зіткнулися під час створення ТЕЦ, були вирішені, тому ми хочемо уклінно подякувати тим, завдяки кому національний мультипредметий тест у комп’ютерному форматі відбувся в м. Прилуки:
- відповідальним за ТЕЦ Олені Рогальовій, Володимиру Зубу, Юлії Зімбалевській, які взяли на себе відповідальність не тільки за проведення НМТ, а і технічне оснащення, підбір кадрів, складання актів відповідності укриттів та відповідальність за безпеку всіх учасників ТЕЦ;
- помічникам відповідальних Володимиру Ліпіну, Сергію Бондаренку, Дмитру Клугману – фахівцям з інформаційних технологій за бездоганний технічний супровід роботи на платформі для проведення онлайнових освітніх оцінювань;
- чотирнадцяти старшим інструкторам, які для учасників тестування стали надійними друзями і порадниками, які підтримували їх не тільки під час роботи над НМТ, а і в укритті під час повітряних тривог, допомагали після її закінчення зібратись із думками і закінчити тестування;
- колективу Київського регіонального центру оцінювання якості освіти на чолі з директором Світланою Сакаєвою, які 24 на 7 були з нами на зв’язку, проводили навчання, консультували, приймали електронну звітність, хвилювалися за нас, коли червоною на карті повітряних тривог була Чернігівщина. Ми також дякуємо Світлані Вікторівні та у її особі представникам компанії Microsoft за 45 ліцензій Windows 10 та Microsoft Office 365, що були безоплатно передані до тимчасових екзаменаційних центрів. Оновлення програмного забезпечення сприяло значному покращенню роботи онлайнової платформи як для учасників, так і для співробітників ТЕЦ;
- директору ТОВ «ТІМ Україна» Дмитру Барнашу за надання роутерів, налагодження підключень інтернету, підвищення швидкості інтернету до 1 Гб/с та забезпечення безперебійного підключення центрів до мережі інтернет;
- директорам Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 6 (ліцей № 6) Олександру Колеснику та Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Наталії Симоненко, які надали для роботи ТЕЦ ноутбуки.
Не можемо не сказати: «Дякуємо БОГУ і ЗСУ! Слава Україні! Героям слава! Переможемо!»
Завдяки такій злагодженій співпраці МИ ВСІ РАЗОМ забезпечили якісну реалізацію вступних випробувань 2022 року в нашому місті! А головне, колеги, у нас вже є практика проведення таких онлайн оцінювань, тому сподіваємось, що надалі ми зможемо досягти інших амбітних цілей щодо проведення онлайнових тестувань.
Р.S.
Для проходження НМТ в ТЕЦ м. Прилуки було зареєстровано 601 учасник з м. Прилуки, Прилуцького району та внутрішньо переміщених осіб; з’явилось для проходження НМТ 554 особи.
В трьох ТЕЦ проведено 6 сесій у дві зміни. Всі сесії закриті, не зважаючи на те, що дві з них було перервано сигналом «Повітряна тривога», після відбою за рішенням відповідального за ТЕЦ робота була продовжена.
Ну і зрозуміло, що більшість читачів цікавить питання, чи є в нас 200-бальники? Ми скажемо, що є, тому що одразу після тестування учасники бачили на екранах своїх моніторів свої тестові бали, які самостійно переводили в бали, потрібні для вступу, за допомогою 100–200 бальної шкали. А персонал пункту мав змогу бачити блиск в очах і неймовірну радість досягнень випускників, про які вони повинні розповісти самі, або дати дозвіл зробити це закладам освіти, в яких вони навчались.
Олександр Правосуд, начальник управління освіти Прилуцької міської ради
Світлана Чернякова, директор КУ «Прилуцький центр ПРПП»
Дмитро Клугман, консультант КУ «Прилуцький центр ПРПП»