11.01.2023 року на базі Прилуцького ліцею №12 відбулися педагогічні «смаколики» спільноти вчителів образотворчого мистецтва «Інтерактивні технології та методи навчання на уроках образотворчого мистецтва. Техніка майндмеппінгу на практиці».
Захід розпочався з методичного «смаколика» консультанта Прилуцького центру розвитку педагогічних працівників Людмили Гапченко «Інтерактивні форми та методи навчання як засіб розвитку інтересу та творчої діяльності учнів на уроках образотворчого мистецтва».
Консультант ознайомила педагогів з основними принципами, завданнями, технологіями та методами інтерактивного навчання, типами уроків образотворчого мистецтва та їх структурою. Разом з учителями було проведено практичне заняття з використання інтерактивних технологій та методів «Так-ні», «Пінг-понг», «Подорож», «Уяви себе». Консультант наголосила, що зміна ролі педагога в результаті використання інтерактивного навчання призводить до змін у зміст діяльності освітнього процесу, робить процес навчання цікавим та всепоглинаючим, створює у дітей робочий настрій та допомагає подолати труднощі у засвоєнні навчального матеріалу. Кожний вчитель має прагнути зробити кожний урок як екскурс в царину культури та мистецтва, де учні переживають здивування, радість, відчуття успіху та власної гідності, пізнання творів мистецтва в атмосфері творчості і взаєморозуміння.
Світлана Чижик, вчитель образотворчого мистецтва Прилуцького ліцею №12, «пригостила» колег своїм цікавим «смаколиком» у вигляді майстер-класу «Техніка майндмеппінгу на практиці». Учасники заходу з великою цікавістю складали та малювали карти знань. Карти знань (майндмеппінг, ментальні карти, інтелект карти, карти роздумів, концепт-карти) – це зручна і ефективна техніка візуалізації мислення і альтернативного запису. У сучасному розумінні – це спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем. Вони дозволяють прискорити процес вивчення навчальних матеріалів, підвищити кількість і швидкість інформації, що запам’ятовується, і головне – дають можливість реалізувати основне завдання вчителя на сьогодні – навчити дитину вчитися. На завершення заходу пані Світлана подарувала ще одну «родзинку» – навчила педагогів виготовляти сувенір «пташку щастя». У піднесеному настрої вчителі подякували воїнам ЗСУ за можливість зустрічі та задумали єдине бажання на всіх – ПЕРЕМОГА!
Дякуємо адміністрації ліцею за створення комфортних умов для проведення заходу.