9 січня 2023 року в Прилуцькому центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбувся педагогічний подіум «Сертифікація–2022».
На початку заходу директорка центру професійного розвитку Світлана Чернякова подякувала фахівцям Управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області в особі начальника Тетяни Маханькової за тісну співпрацю з центром у питанні залучення та підготовки педагогів закладів освіти м. Прилуки до сертифікації. Співпраця дала чудовий результат - Прилуцька громада у 2022 році має шість сертифікованих вчителів. Це найбільша кількість серед 17 територіальних громад області.
Тетяна Маханькова, яка долучилась до даного заходу в режимі онлайн, надала статистичні дані по Чернігівській області щодо проходження сертифікації у 2022 році, наголосила на її особливостях - це використання цифрових технологій, зокрема інформаційно-аналітичної системи EvaluEd та електронної форми експертного висновку для оперативної роботи з документами та залученням експертів з-за кордону.
До заходу долучилася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органі ради Тетяна Шкуренко, яка привітала присутніх з успішним проходженням сертифікації та побажала міцного здоров’я, невичерпної енергії й оптимізму, творчого пошуку, успішних звершень задуманих справ, здійснення всіх мрій і задумів, щедрих урожаїв на освітянській ниві.
Педагогічне дефіле шістьох сертифікованих вчителів початкових класів, які в 2022 році успішно пройшли сертифікацію, розпочалося із демонстрації плюсів та мінусів проходження зовнішнього оцінювання професійних компетентностей, що здійснювалися шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Світлана Чернякова запропонувала учасникам педагогічного подіуму "Сертифікація-2022" поділитися роздумами над питанням: навіщо проходити сертифікацію? Відповіді були різні: перевірити себе, свої знання, досвід і витривалість; дізнатися, чого я ще не знаю, що мені важко вдається; реалізувати бажання самоствердилася та побачити своє місце серед учителів країни, а не просто в місті чи області, отримавши думку незалежних експертів; почути, які прогалини є в роботі, щоб потім надолужити. Деяких стимулювала атестація та фінансова надбавка, а когось на участь змотивували працівники центру професійного розвитку чи адміністрація закладу освіти. Якою б не була мотивація, всі шестеро сертифікованих педагогів: Тетяна Костриця (Ліцей № 1 ім. Г.Вороного), Анна Федорченко (Ліцей № 5 ім. В.А. Затолокіна), Ірина Ратушняк (Ліцей № 7), Оксана Ельтек (Ліцей № 10), Яна Леута, Лариса Онищенко (Ліцей № 14) одноголосно зазначили, що сертифікація для них стала сходинкою до самопізнання, аналізу власної педагогічної діяльності, поштовхом до вдосконалення.
Консультант центру Тетяна Караулова розповіла про інформаційно-консультативну допомогу та проведені заходи Прилуцьким центром професійного розвитку в рамках залучення педагогів закладів загальної середньої освіти до проходження сертифікації. Запросила на подіум вчителів, які успішно пройшовши сертифікацію в 2020 та 2021 роках, у 2022 році виступили в якості експертів. Це Олександра Городецька та Олена Пономаренко (Ліцей № 5 ім. В.А. Затолокіна), Анна Іванова (Ліцей № 7), Юлія Сиромятнікова (Ліцей № 9). Вчителі надзвичайно цікаво розповіли про сучасні реалії та перспективи проходження сертифікації, а також поділились досвідом роботи у експертних групах.
Приємно відзначити, що наші педагоги змогли гідно показати свої практичні уміння у використанні сучасних підходів та технологій навчання Нової української школи. Вони впевнено йдуть в ногу з часом і готові сприймати зміни, змінюватися самі, вдосконалюватися та розвиватися.
Технічний супровід проведення педагогічного подіуму здійснював консультант центру Дмитро Клугман.
Світлана Чернякова, директор Прилуцького ЦПРПП