Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Педагогічний стартап

Опубликовано 12.02.2024

12 лютого 2024 року працівники КУ «Прилуцький центр ПРПП» Світлана Чернякова та Дмитро Клугман  провели педагогічний стартап «Робототехніка в школі: кроки до запровадження» для директорів, заступників директорів з НВР та вчителів інформатики ЗЗСО із використанням платформи ZOOM.

Чому саме було обрано форму педагогічного стартапу?

Від англ. startup – запускати, починати – працівники центру професійного розвитку мали на меті розвинути, просунути і поширити освітню послугу щодо запровадження міжгалузевих курсів «Робототехніка» та «SТEM»  на освітньому ринку закладів освіти м. Прилуки.

Дана ідея є досить актуальною, так як в Україні та світі зароджується  тренд на робототехніку,  який стає з кожним роком більш актуальним та затребуваним, а здобувачі освіти все більше обирають професію інженера- програміста/Software Engineer.

Для просування освітньої послуги щодо запровадження  даних спецкурсів були запрошені  стартапери: Микола Сич, голови Федерації робототехніки Прилуччини, людина яка любить свою справу та гуртує біля себе  інших колег; Володимир Тарасенко, вчитель фізики, викладач міжгалузевого інтегрованого курсу «SТEM» ліцею № 5 ім. В.А. Затолокіна, фанат своєї справи, який використовує будь-яку можливість, щоб ознайомити інших зі своїм продуктом; Олег Коробка, вчитель інформатики ліцею № 13, який вміло формує у здобувачів освіти STEM-компетентність,  бо на своїх уроках не  може і не хоче працювати за принципом «я розказую, а ти слухай»; Тетяна Єлістратова, заступник директора з НВР ліцею № 5, Микола Калюжний, директор та Ірина Кіча, заступник директора  Ліцею № 13, які докладають значного зусилля щодо створення умов для інтелектуального, творчого розвитку здобувачів освіти через залучення їх до програмування, прототипування, освоєння нових технологій майбутньої професійної діяльності.

Пан Микола Сич розповів про те, як дану ідею щодо викладання вище зазначених спецкурсів можна втілити в життя, розкрив подробиці реалізації проєкту «Дієва школа»; Володимир Тарасенко продемонстрував результати проєктно-технологічної діяльності здобувачів освіти ліцею № 5 та представив роботів, які  створені учнями із підручних засобів; Олег Коробка розповів про те, як на уроках інформатики можна застосовувати елементи робототехніки та SТEM-освіти; Тетяна Єлістратова зупинилась на приємних моментах проведення в ліцеї № 5 STEM-конкурсів, проєктів, технічного тижня, звернула увагу на наступність щодо SТEM-освіти між початковою та базовою середньою освітою. Микола Калюжний та Ірина Кіча  наголосили на високій мотивації здобувачів освіти щодо запровадження елементів курсу робототехніки в ході проведення уроків.

Присутні на заході отримали пропозицію, за якою для втілення даної ідеї в життя:

  • адміністраціям закладів освіти буде надано підбірку сайтів щодо отримання грантів, участі у проєктах, які мають фінансову підтримку запровадження даних спецкурсів;
  • вчителі інформатики отримали пропозицію від Миколи Сича про безкоштовне навчання вчителів азам робототехніки (програмування), від працівників центру професійного розвитку – нові цікаві пропозиції щодо подальшого ознайомлення із кращими творчими доробками педагогів Чернігівської області щодо викладання спецкурсів «Роботехніка», «STEM».

Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує Миколі Сичу та всім учасникам за активну участь в проведеному заході.