Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Побудова дорожньої карти професійної діяльності

Опубликовано 03.01.2024

Уже традиційно кінець старого чи то початок нового календарного року знаменується тим, що фахівці психологічної служби у своїх професійних спільнотах підводять підсумки проведеної роботи. 02 січня 2024 року практичні психологи та соціальні педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти зустрічалися у професійній спільноті саме для того, щоб це здійснити.

Психолог КУ «Прилуцький центр ПРПП» Ірина Огорілко для своїх колег психологічної служби провела тренінг «Моя дорожня карта».

У приємній компанії однодумців фахівці психологічної служби поговорили про спільно пропрацьований рік, про спільно прожитий рік, про спільно пережиті емоції радості чи то тривоги. Рефлексивне спілкування в інтерактивному форматі тренінгу тривало майже чотири години. За цей час не лише аналізували, підводили підсумки, але й будували плани на 2024 рік та отримували ресурс для того, щоб можна було усе це реалізувати як у професійній сфері, так і в просторі особистісного розвитку.

Під час тренінгу взаємодія відбувалася через активний діалог та виконання творчих вправ.

Велику цікавість викликала вправа, в ході якої учасники тренінгу презентували кожний місяць року, що завершився. А щоб було це робити цікавіше, кожному місяцю надавалося певне «забарвлення». Серйозні події певного відрізку року перепліталися з гумором, креативними висловлюваннями, малюнками та аплікаціями. Глибока рефлексивна вправа отримала навіть неочікувано сильне ресурсне спрямування.

Протягом року у професійній діяльності кожного із учасників тренінгу були проблеми, які вимагали від них не лише вирішення, але й, можливо, серйозної внутрішньої роботи над собою, перегляду певних принципів, спілкування з людьми, які були для них тригерами. Виконання вправи «Конверт проблем» перетворилося у справжню групову супервізію, бо кожний учасник виносив на обговорення одну свою найбільшу проблему, яка виникала у професійній діяльності у минулому році, а колеги пропонували шляхи її вирішення. Говорили довго, натомість отримали конкретні дієві поради щодо вирішення питань щодо професійних обов’язків фахівців психологічної служби.

Вправа «Відпускання каміння» була спрямована на зменшення рівня ситуативної та особистісної тривожності, використовуючи методи експресивно-емоційної дії.

Зібравшись професійною спільнотою, обговорили і те, як кожний із спільноти вносить певне забарвлення, певний настрій, певні дії в загальну картинку команди практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти міста Прилуки. Також оцінили, які якості в своїх колегах цінуються та приймаються.

Виконуючи вправу «П'ять добрих слів», створили позитивну атмосферу гру­пової взаємодії.

Уже традиційними були вправи з використанням метафоричних асоціативних карток. Цього разу працювали з наборами карток «Відповіді на долонях» та «Дорожні знаки».

Підсумовуючи роботу у тренінговій групі, можна з упевненістю сказати, що  практичні психологи та соціальні педагоги зробили «фотографію» свого сьогоднішнього життя і спорудити «міст» у майбутнє: визначили свої ключові досягнення, успіхи, зони зростання, отримані уроки, важливих людей; шукали ресурси для руху вперед; перекладали мрії у реалії; підсилювали внутрішню впевненість; підвищували самооцінку. І найголовніше – візуалізували свій шлях на дорожній карті 2024.

Як домашнє завдання отримали розмальовки за мотивами творчості художниці Карли Жерар, адже використовуючи арт-терапевтичний метод розмальовки, можна віднайти новий шлях реалізації своїх здібностей і можливостей та зняти емоційну напругу.

Емоційно-музичною рефлексією в кінці тренінгу стали слова з пісні MamaRika & Kola – «Люди»:

Ти питав мене чи буду

Вірити в людей?                        

Я буду, бо є люди,                     

Що живуть задля людей!                 

…Матінка земля тримається на тих,       

Хто віддає серця за рідних і близьких! 

Матінка земля тримається на тих,       

Хто віддає серця свої для всіх!.. 

Чотири години ресурсного психологічного інтерактиву пролетіли як одна мить, бо було щиро, комфортно, відверто, з гумором, з надією та вірою у Перемогу.