19 березня 2025 року відбувся практикум «Сучасний учень і зарубіжна література: як надихнути, зацікавити, мотивувати? Практичні кейси та документи». Вчителі зарубіжної літератури зібралися в Прилуцькому ліцеї №7, де їхні колеги Миколенко О.М., Коломійченко Л.М., Косаренко Ю.В. та Якименко М.С. поділилися своїм досвідом зацікавлення учнів вивченням літератури.
Олена Миколенко, презентуючи свій досвід «Використання штучного інтелекту для розвитку критичного мислення та використання міжпредметних зв’язків на уроках зарубіжної літератури», зосередила увагу на роботі з різними платформами, зокрема «На урок», «Каhoot»; продемонструвала, як використовує штучний інтелект: проєкти з мультимедією, аналіз «Методом 5 П» (погляд, питання, паралелі відносин, почуття, проблема), складання пазлів, генерування ілюстрацій, створення віртуальних сцен, що аналізують певні моменти з літературних творів. Педагогиня продемонструвала згенерований учнями пам’ятник Маленькому принцеві, який би вони хотіли встановити в нашому місті. Вчителі практично попрацювали в «Каhoot», де складали тести.
Лариса Коломійченко представила досвід «Читаємо, аналізуємо, творимо: креативні прийоми на уроках зарубіжної літератури», в ході якого колеги мали можливість ознайомитися, як вчителька використовує буклети, літературні пейзажі, стрічки часу, доповнення інстаграм та фейсбук-сторінок, літературознавчі панно, космічні мандрівки, театралізацію, «Факт чи фейк», «Літературні фантазії», STEAM-проєкти. Педагогиня запропонувала гостям попрацювати з практичним кейсом «Як використати запропоновані матеріали на уроці?»
Юлія Косаренко розповіла про свій досвід «Види навчальної діяльності здобувачів освіти на уроках зарубіжної літератури в 5, 6 класах», показала організацію роботи учнів в парах, групах; розв’язування проблемних питань, створення коміксів, ребусів, кросвордів, слухання поезій у виконанні майстрів поетичного слова тощо.
Марта Якименко під час виступу продемонструвала елементи уроку «Адам Міцкевич «Світязь». Утвердження любові до батьківщини й героїзму в баладі. Символічні образи та фольклорні елементи у творі», де показала, яким чином формує різні компетентності. Цікавість колег викликали «Котошкала» – розпізнавання емоцій, психологічна хвилинка «Квітка і свічка», «Що зайве?», «Час для розминки», комікси, викуп підказок, курс інверсії до метафори, оцінювання за годинниковою стрілкою. Вчителі міста із задоволенням попрацювали над творчим завданням: зобразити малюнком запропонований уривок з твору.
Модератором заходу виступила консультант Прилуцького Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ніна Лобода.
Прилуцький центр ПРПП дякує Олені Миколенко, Ларисі Коломійченко, Юлії Косаренко та Марті Якименко за цікавий та пізнавальний захід. Педагоги міста та Центр ПРПП дякують директору Олені Бондаренко за надану можливість проведення засідання спільноти вчителів зарубіжної літератури на базі закладу.