19 квітня 2023 року в рамках методичної студії «Інноваційні підходи у викладанні історії засобами інформаційно-комунікаційних технологій» ТЕТЯНА БАБЕНКО, вчитель-методист, вчитель історії Прилуцького ліцею №1 імені Георгія Вороного, науковий керівник історичного гуртка Чернігівської МАН учнівської молоді презентувала власні наробки та матеріали з досвіду роботи щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках історії щодо розвитку предметно-методичної, інформаційно-цифрової, інноваційної компетентності вчителя студентам Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
На засіданні студії були присутні студенти-педагоги магістратури факультету історії, політології та міжнародних відносин, Ганна Скорейко – доцент, кандидат історичних наук Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Чучко Михайло Костянтинович – доктор історичних наук, професор, викладач університету.
Пані Тетяна ознайомила учасників заходу із:
- методологічними підходами щодо організації роботи «Школи» модераторів», яка працює в Ліцеї №1 під її керівництвом, розкрила формування вчителем предметних компетенцій та засад лідерства, розповіла як модератор стає ментором і бере на себе відповідальність за знання конкретної теми предмету історія у власній малій групі;
- методикою проведення історичних медіаспринтів та продемонструвала, як створити зручний інформаційний простір для засвоєння історичних знань і формування навичок критичного аналізу через неформальне спілкування в Telegram – «особистість до особистості»;
- проведенням історичних фестивалів;
- засобами учительської та учнівської освітньої комунікації через інтерактивну платформу Padlet, зазначивши, як учень в освітній діяльності стає конкурентом учителю.
Гарне враження від заходу та переповнені емоції від захоплюючого практичного виступу вчителя практика отримали не лише студенти, а і присутні викладачі університету та сама вчителька.
На питання, звідки у вчителя скільки інновацій в педагогічному досвіді, Тетяна Бабенко відповіла, що вона працює в Ліцеї №1, директором якого є Олена Рогальова, це – «Якісна школа», яка є однією із чотирьох шкіл України, в якій під час інституційного аудиту всі чотири напрями оцінені на високому рівні. Тому вона, як і всі вчителі Ліцею №1, є творчим учителем з власною авторською методикою викладання предмету історія.
Також ТЕТЯНА БАБЕНКО є автором навчального посібника «Разом на одній землі. Історія України багатокультурна», онлайн-посібника «Друга світова війна на уроках історії в школі», методичних посібників «Методичні рекомендації щодо організації історико-географічних туристичних експедицій для вивчення історії рідного краю».
Допомогу у проведенні даного заходу та технічну підтримку під час використання сервісу Google Meet, в якому можна проводити високоякісні й безпечні відео зустрічі, надавав консультант Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Дмитро Клугман.