З метою підвищення методичного та практичного рівнів професійної компетентності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти щодо впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського з 14 по 18 лютого 2022 року проводить тематичні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників області щодо впровадження оновленого державного стандарту дошкільної освіти. В рамках співпраці до проведення лекцій були залучені консультант Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Зубко, практичний психолог закладу дошкільної освіти (ясел-садка) комбінованого типу № 15 Аліна Погребняк та вихователь дошкільного навчального закладу № 8 Центру В.О.Сухомлинського Наталія Щербань.
Тетяна Зубко, сертифікований тренер щодо впровадженню БКДО, була організатором та спікером zoom-конференції, ознайомила слухачів курсів з досвідом педагогів міста Прилуки щодо впровадження варіативного складника БКДО в освітніх напрямах «Мовлення дитини. Основи грамоти» та «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп´ютерна грамота».
Аліна Погребняк розкрила покроковий алгоритм створення комп`ютерно-ігрового комплексу в ЗДО та систему роботи закладу щодо формування цифрової компетентності всіх учасників освітнього процесу. Також було продемонстровано учасникам віртуальну екскурсію по середовищу КІК та методичному забезпеченню до нього. Після перегляду відео інтегрованої діяльності з дітьми старшої логопедичної групи слухачі курсів відмітили систему роботи даного педагога та висловили слова вдячності за сучасний досвід.
Наталія Щербань презентувала напрацювання Центру В.О.Сухомлинського щодо впровадження інноваційної технології М.Зайцева. Віртуальний методичний кабінет групи для реалізації варіативної складової БКДО з оволодіння основ грамоти за методикою М.Зайцева мав схвальні відгуки від куратора групи Надії Жеребцової, методиста відділу дошкільної та початкової освіти ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського та слухачів лекції. Вихователь розкрила етапи роботи за даною методикою та звернула увагу на дидактичне забезпечення предметно-розвивального середовища по ознайомленню з основами грамоти. Через відео частин інтегрованих видів діяльності продемонструвала практичні навички вихованців групи з основ грамоти та раннього читання.
Даний захід дозволив педагогам міста пропагувати свої досягнення на теренах області, а такий вибір форми підвищення кваліфікації має велике значення для легкого та ефективного засвоєння нової, необхідної для розвитку професійних здібностей інформації.