Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Про важливість інформаційної безпеки під час війни

Опубликовано 01.02.2024

31 січня 2024 року на базі Прилуцького ліцею № 5 імені В.А. Затолокіна відбулося засідання професійної спільноти практичних психологів ЗЗСО, ЦТДЮ, соціальних педагогів ЗЗСО.

Інформаційну панель засідання провела психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ірина Огорілко, яка ознайомила практичних психологів та соціальних педагогів з навчально-методичними посібниками, які порекомендувала використовувати у практичній діяльності. Фахівці психологічної служби отримали на свої електронні пошти посилання, за якими можна завантажити навчально-методичні матеріали, які відповідають їхнім запитам та потребам щодо здійснення різних видів роботи з учасниками освітнього процесу.

Соціальний педагог ліцею № 5 Тетяна Запара провела практичну панель засідання професійної спільноти у форматі майстер-класу. Медіаграмотність як основа протидії інформаційним впливам на свідомість особистості в умовах війни – тематика, яку опрацьовували фахівці психологічної служби.

Після 24 лютого 2022 року чи не всі українці та українки відчули, що інформаційна війна є складовою великої війни. Тому нікого вже не потрібно переконувати, що медіаосвіта, медіаграмотність, формування стійкості до впливу дезінформації є питаннями національної безпеки.

Саме усвідомлення, що пропаганді ворога необхідно чинити опір, і спонукало практичних психологів та соціальних педагогів ґрунтовно звернутися до питання засвоєння основних правил інформаційної безпеки під час війни. До того ж важливо цьому вчити учнів, формувати в них навичку критично опрацьовувати контент, виявляти приховані смисли, руйнувати фейки.

Тетяна Запара уміло за допомогою цікавих вправ «Самоаналіз», «Емоційна компетентність» обговорила з колегами питання медіаграмотності як протидії інформаційній агресії. В активному діалозі обмінялися думками про інструменти пропаганди, які використовують російські ЗМІ; про візуальні маніпуляції в медіа; як розпізнати фейки та як подолати наслідки підміни понять; а також про важливість дотримання медіагігієни.

За допомогою метафоричних асоціативних карток проаналізували власний рівень медіаграмотності, переглянули відео від медіа експертів, обговорили цікаві меми.

Учасники зустрічі в ході групової роботи проаналізували, як змінилися українці від початку повномасштабного вторгнення росії та визначилися з ресурсами, які допомагають вижити в умовах війни. Також сформулювали свої поради для підлітків, щоб вони були медіаграмотними.

Доповнила підготовлену соціальним педагогом ліцею № 5 Тетяною Запарою інформацію психолог КУ «Прилуцький центр ПРПП» Ірина Огорілко, яка, посилаючись на Оксану Мороз, засновницю ініціативи інформаційної гігієни «Як не стати овочем», назвала сім заповідей російської пропаганди в період війни, про які варто знати. Усі прийшли до висновку, що, опрацювавши ці критерії ворожих інструментів, нам потрібно щоденно руйнувати їх деструктивний вплив на споживача. Навчаючи цього педагогів, спонукаючи вчителів формувати ці навички в учнів, ми робимо кроки, які наближають нас до перемоги в інформаційній війні.

Актуально прозвучали слова Ліни Костенко: «Сиділи колись за залізною завісою, ловили кожну вісточку зі світу, інформація була нашою здобиччю, а тепер ми – здобич інформації». І сьогодні це є ще більш очевидним.

Тема «Медіаграмотність як основа протидії інформаційним впливам на свідомість особистості в умовах війни», обрана Тетяною Запарою, відгукнулася у всіх учасників майстер-класу. Висловлювання під час дискусій були емоційними, щирими, відвертими, іноді дуже суб’єктивними, бо питання інформаційної грамотності та безпеки глибоко зачепило усіх.

КУ «Прилуцький центр ПРПП» дякує адміністрації ліцею № 5 в особі директора Наталії Бурлаку за комфортні та безпечні умови проведення засідання професійної спільноти фахівців психологічної служби ЗЗСО, ЦТДЮ.