Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Професійна спільнота практичних психологів ЗДО підвела підсумки роботи за 2023 рік

Опубликовано 14.12.2023

14 грудня 2023 року на базі дошкільного навчального закладу № 4 було проведено засідання психологічної вітальні «Джерело професійного зростання» для практичних психологів ЗДО.

Зустріч фахівців психологічної служби дошкілля складалася із двох частин. Дискусійно-методичну панель провела Ірина Огорілко, психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Прилуцької міської ради.

Практичні психологи ЗДО підвели підсумки своєї роботи у професійній спільноті за 2023 рік. Було проведено 6 засідань: одне – у форматі Zoom конференції, решта п’ять – живе спілкування (тренінги, майстер-класи, презентаційні виступи, семінари-практикуми, арт-терапевтичні практикуми).

Три роки спільнота практичних психологів ЗДО працювала як психологічна вітальня «Джерело професійного зростання». Фахівці психологічної служби дошкілля підтримали ініціативу психолога Прилуцького центру ПРПП Ірини Огорілко щодо оновлення як назви спільноти, так і змісту її роботи. Вирішили у 2024 році працювати як професійна майстерка «Психологічний інтерактив» та більше уваги приділити навчанню та удосконаленню професійних навичок та компетентностей практичних психологів для якісного здійснення психологічної підтримки учасників освітнього процесу під час війни, особливо з огляду на те, що у спільноті є практичні психологи Ольга Архипенко (ДНЗ № 25) та Олена Клугман (ДНЗ № 26), які пройшли 24 години навчання тренерів-фасилітаторів програми «Важливі навички в періоди стресу», отримавши 25 годин супервізій та провівши програму для двох груп кожна у своєму закладі освіти. Відповідно було сплановано роботу тренінгової групи для фахівців психологічної служби дошкілля для навчання за програмою «Важливі навички в періоди стресу».

Практичну панель зустрічі для своїх колег провела практичний психолог ДНЗ № 4 Тетяна Кошевчак. В кінці року актуальним став тренінг «Стоп, стрес! Відновлення психологічних ресурсів в умовах сьогодення».

Вдало підібрані вправи сприяли створенню атмосфери комфорту, спокою та творчого натхнення. Учасниці тренінгу поглибили свої теоретичні знання про стрес, його причини та ознаки. Із задоволенням усі виконували інтерактивні вправи: аналізували, що робить їх щасливими; складали «рецепти гарного настрою». Вправа «Без маски» виконувалася експромтом методом незакінченого речення. Називаючи асоціації до слова «стрес», кожна із учасниць змушена була дуже глибоко зазирнути у своє внутрішнє «Я».

Одна із вправ спрацювала надзвичайно вдало, бо після її виконання у однієї із учасниць смарт годинник автоматично включив опцію вимірювання рівня стресу, і він був достатньо високим. Це дало можливість зрозуміти, як за допомогою ігрових психологічних вправ можна допомогти людині вчитися розуміти причини своїх тривог та страхів, а, розуміючи причини, легше справлятися з емоційними негараздами.

Вправи з подолання стресу, зокрема «Світло та темрява», «Синергія», практичними психологами дошкілля виконувалися з позитивним емоційним забарвленням.

Рефлексією тренінгу була арт-терапевтична вправа з виготовлення новорічної листівки. Учасниці проявили неабияку творчість, бо це була не просто листівка, а побажання самій собі на новий 2024 рік. У кожного листівка була неповторна, а от побажання – майже ідентичні. Усі хотіли були щасливими, спокійними, без війни і тривог.

Передноворічний інтер’єр залу, де відбувався тренінг, створив атмосферу свята, яке, не дивлячись ні на що, очікують і малі, і дорослі.

Тренінг закінчився, але ніхто не хотів розходитися. Опрацювання теми подолання стресу викликало насичене спілкування про наболіле – про власних дітей та маленьких вихованців дитячих садків, про увагу до свого психологічного стану та важливість бути в ресурсі для того, щоб допомагати своїм рідним, близьким та колегам.

Саме таке спілкування у професійній спільноті було вкрай необхідне в кінці року. Практичні психологи ЗДО вдячні Тетяні Кошевчак за таку творчу і ресурсну зустріч.