08 грудня 2022 року на базі Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна відбувся семінар-практикум «STEM – рушійна сила на уроках природничої та математичної освітніх галузей».
Консультант Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Дмитро Клугман ознайомив педагогів з нормативно-правовою базою STEM-освіти, розкрив її основні принципи впровадження, значну увагу приділивши питанню дослідницько-проєктній діяльності, формам та методам роботи, структурі проведення STEM-уроків та створення STEM-проєктів.
Раїса Кіча, вчитель фізики Ліцею № 10, продемонструвала документацію сучасник конструкторів, що використовуються на уроках фізики в ліцеї та анонсувала майбутню зустріч на базі закладу з метою демонстрації власних надбань.
Олена Василюк, вчитель хімії Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 імені Святителя Іоасафа Бєлгородського, поділилася власним досвідом створення та оформлення критеріїв оцінювання з природничих дисциплін у формі леп-буків. Також було продемонстровано розбірні моделі людського черепа, створені з використанням 3D принтера.
Використання STEM-технологій педагогами Прилуцької гімназії №5 імені В.А.Затолокіна було представлено Тетяною Єлістратовою, заступником директора з навчально-виховної роботи.
Світлана Пащенко, вчитель біології Прилуцької гімназії №5 імені В.А. Затолокіна, презентувала власний досвід з впровадження STEM-освіти «STEM-проєкти на уроках трудового навчання та біології».
Власними надбаннями з використання STEM-технологій на уроках фізики поділилася Олена Сич, вчитель фізики гімназії № 5. Було продемонстровано прилади, створені учнями разом з вчителем, представлено низку відеороликів, відзнятих учнями при виконанні дослідів, експериментів та лабораторних робіт в процесі дистанційного навчання.
Мабуть, самою очікуваною була розповідь та демонстрація експериментів з використанням обладнання STEM-лабораторії Володимиром Тарасенком, вчителем фізики гімназії №5. Навіть за відсутності світла було продемонстровано низку цікавих дослідів, проведено ряд експериментів з допомогою представленого обладнання, до яких долучилися присутні. Завершилась зустріч практичним використанням мобільних телефонів та додатків для них (українського виробництва), які учасники заходу завантажили у власні телефони та змогли скористатися з метою подальшого використання у практиці власної роботи.
Дякуємо всім педагогічним працівникам за підготовку та участь у семінарі, окрема подяка – адміністрації Прилуцького гімназії №5 за створення належних умови для його проведення!