Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Супервізії для педагогічних працівників

Опубликовано 18.10.2024

В рамках впровадження Міжнародного проєкту «SAFE SPACE – Невідкладна психосоціальна підтримка для учнів та шкільних вчителів» тренери Світлана Чернякова, директор КУ «Прилуцький центр ПРПП» Прилуцької міської ради, та Ірина Огорілко, психолог КУ «Прилуцький центр ПРПП» Прилуцької міської ради, які пройшли навчання за програмою «Безпечний простір»,  провели супервізію із педагогічними працівниками, які у вересні брали участь у тренінгах за даною Програмою.

Супервізії відбувалися впродовж чотирьох днів – з 15 до 18 жовтня 2024 року:

  • 15 жовтня – для педагогічних працівників Прилуцької гімназії № 10 (тренер Світлана Чернякова);
  • 16 жовтня – для педагогічних працівників ЗЗСО № 1, 2, 3, 5, 7 (тренер Ірина Огорілко);
  • 17 жовтня – для педагогічних працівників ЗЗСО № 6, 9, 12, 13, 14 (тренер Ірина Огорілко);
  • 18 жовтня – для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО (тренер Світлана Чернякова).

Що таке супервізія та для чого вона потрібна? Мета проведення супервізії в рамках програми «Безпечний простір» – це підтримка та супровід процесу набуття навичок після отримання педагогами знань із тренінгів «Самодопомога. Долаємо стрес самостійно», «Допомога колезі та робота в парі».

Супервізії розпочиналися із запитання: «Як ти зараз?» Усі учасники аналізували свій емоційний стан на момент того дня, коли відбувалася супервізія. Були щирі та відверті.

Кожний ділився своїм досвідом того, як отримані на тренінгах знання використовуються у щоденній практиці. Тренери скеровували учасників супервізій до того, щоб вони говорили лише про те, що було в зоні їхнього впливу. Згадали про власні «Аптечки ресурсів» та про «Аптечку ресурсів від колег». Обговорення, які ресурси використовувалися протягом місяця, було особливо активним і викликало різноманіття емоцій. Поговорили і про те, чи було спілкування з «людиною довіри», чи вдалося застосувати техніку «Допомога колезі». Якщо щось не вдавалося, то з’ясовували, які на те були причини.

Загалом, такі зустрічі були вкрай необхідними як для учасників супервізій, так і для тренерів, адже групове обговорення стресових ситуацій, які виникали через складні питання професійного характеру, – це обмін досвідом у неформальній атмосфері та можливість отримати підтримку колег.

Такі супервізії відбудуться і в листопаді. Мета їх не зміниться, але пройде більше часу після навчання і буде ще більше можливостей для впровадження у практику знань, отриманих на тренінгах.