12.12.2023 року на базі дошкільного навчального закладу № 4 відбулося засідання творчої майстерні педагогів «Організовуємо професійний розвиток педагогів закладів дошкільної освіти», в роботі якого взяли участь керівники музичні закладів дошкільної освіти. Під час вступної частини консультант КУ «Прилуцький центр ПРПП» Тетяна Зубко розкрила сутність проблеми «Фольклор як чинник формування художньо-мовленнєвої компетентності здобувачів дошкільної освіти». Значну увагу в обговоренні приділено характеристиці фольклорних жанрів, які доцільно застосовувати під час освітнього процесу в закладі дошкільної освіти, а також проаналізувала особливості художньо-мовленнєвої діяльності та визначила роль фольклорних творів у формуванні художньо-мовленнєвої компетентності здобувачів дошкільної.
До практичної взаємодії з учасниками заходу долучилася керівник музичний закладу Світлана Антонова. В ході презентаційного меседжу «Творчий розвиток дошкільників засобами українського народного фольклору» педагог продемонструвала власні напрацювання з дітьми, педагогами та батьками з даного питання, а також запросила учасників заходу відвідати музичну кав’ярню та переглянути творчий звіт вокального гуртка «Пісенний віночок». Вихованці гуртка показали свої уміння поєднувати вокал з елементами Body Percussion.
Під час спілкування музичні керівники відмітили, що художньо-мовленнєва компетентність дошкільників формується значною мірою з допомогою засобів фольклору, адже усна народна творчість – своєрідний морально-етичний та естетичний кодекс. Фольклорні твори змалку породжують у дитячих душах людські цінності: добро, милосердя, співчуття і любов до краси слова. Багатство художніх засобів, образів, національний колорит фольклорних творів сприяють формуванню високої культури мовлення. Завдання вихователя та музичного керівника формувати художньо-мовленнєву компетентність дошкільників, використовуючи найрізноманітніші методи і прийоми, форми та засоби.