17-19 травня 2023 року працівники КУ «Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» брали активну участь у головній події освітньої сфери України – Чотирнадцятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2023» в режимі онлайн.
Виставку супроводжувала змістовна тематична програма за участю керівників, провідних фахівців і науковців МОН України, НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», практичних працівників сфери освіти, а також учнів, батьків і широкої громадськості.
Працівники Центру протягом трьох днів взяли участь у 29 заходах. Це науково-практичні конференції: «Україна на шляху відновлення: завдання науки і освіти в європеїзації держави», «STEM – світ інноваційних можливостей. Модель STEM-закладу освіти: стратегії, структура, напрями та форми діяльності», «Варіативні моделі комп’ютерно-орієнтованих методичних систем дослідницького навчання предметів природничо-математичного циклу в закладах освіти – Clever: School of Natural and Mathematical Sciences», «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології в освіті», «Траєкторія розвитку фахової компетентності педагога як змістовний інструмент безперервного навчання впродовж життя»; семінар «Формула «4К» в дії: технології формування навичок ХХІ століття»; круглі столи: «Нові формати європейської співпраці в умовах геополітичних змін», «Національно-патріотичне виховання ліцеїстів як умова формування національної еліти»; презентації досвіду освітян м. Запоріжжя, м. Вінниці, зокрема, вебінари: «Використання засобів доповненої та віртуальної реальностей у навчальному середовищі закладів загальної середньої освіти»; майстер-клас «Стартап «Game Effect» – інноваційні кроки реалізації принципів 4К в НУШ»; методичний івент «Професійний стандарт та skills сучасного педагога: вимога чи можливість професійного становлення?»; дискусійна панель «Шкільна літературна освіта в реаліях Нової української школи»; відкритий урок з учнями 10 класу ліцею з громадянської освіти «Маніпуляції в медіапросторі. Фейкова інформація. Пропаганда. «Мова ворожнечі»; круглий стіл «Діти з особливими освітніми потребами в сучасних умовах: навчання та супровід»; майстер-клас «Інноваційна діяльність педагогів закладів дошкільної освіти Запорізької області: інтерактивна мапа педагогічної творчості».
Психолог Центру взяла участь у заходах психологічного спрямування. Зокрема, в онлайн майстер-класах «Шлях до безпеки в умовах надзвичайних ситуацій», «Стресостійкість як умова успішної професійної діяльності», «Дива, що творить мистецтво: арт-техніки зцілення, відновлення та підтримки психічного здоров’я учасників освітнього процесу».
Участь працівників Центру в даному заході дала змогу підвищити свій фаховий рівень з окремих питань, взяти активну участь в обговоренні актуальних теоретичних і практичних проблем інноваційного розвитку української освіти, орієнтованих на європейські цінності, демократію, права людини, свободу, повагу до людської гідності і верховенства права в умовах боротьби за незалежність і цілісність.