10 березня 2021 року практичні психологи Удовенко Віта (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 імені С.Г.Шовкуна), Садова Інна (гімназія № 5 імені В.А.Затолокіна), Назарина Юлія (Ліцей № 6), Волобуєва Світлана (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9) взяли участь в обласному навчальному семінарі «Техніки стабілізації та відновлення після травматичної події у роботі практичного психолога», який в онлайн режимі провела методист Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Ірина Лісовецька, яка активно працює у даному напрямку.
На сьогодні проблема психотравми та подолання її наслідків особливо гостро постала у зв’язку з численними подіями: війна на Сході України, поширення коронавірусної інфекції, проблеми в родинах, розлучення батьків, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми, проблеми у взаємостосунках з однолітками, булінг, кібербулінг, поява небезпечних квестів та соціальних мереж. У таких ситуаціях діти є найуразливішими.
Саме психологи закладів освіти покликані сприяти збереженню психічного здоров'я дітей, навчати їх технікам та стратегіям подолання стрес-факторів, розвивати емоційний інтелект дітей, що допоможе їм справлятися із складними ситуаціями у дорослому житті.
Навчальний семінар складався із теоретичного і практичного блоків.
Учасники семінару розглянули теоретичні питання з визначення поняття «психотравми», ознаки психотравми, маркери психотравми у поведінці та стані людини, загальні ознаки травми.
Психологи відпрацювали практичні уміння та навички. Зокрема, техніки виходу з травми, вправи на м'язові релаксації, техніки заземлення, техніки та вправи на саморегуляцію (дихальні вправи), на релаксацію та візуалізацію, вправи та техніки для опанування емоцій. Велика увага відводилася на роботу з ресурсами.
Учасники навчального семінару отримають сертифікати, які є підтвердженням восьми годин підвищення кваліфікації на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.
Але найголовнішим є те, що таке навчання сприятиме якісному виконанню практичними психологами своїх професійних обов’язків.
Ірина Огорілко,
психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку
педагогічних працівників» Прилуцької міської ради