Як часто ви намагалися розпочати нове життя з понеділка або, наприклад, з літа чи нового року? Сповнені рішучості будували плани. Проте поступово з’являлося багато «але», запал вичерпувався й нічого «грандіозного» так і не виходило.
Чому ж це відбувається? Все тому, що ми зосереджуємося на далеких, не завжди чітко окреслених цілях, нехтуючи конкретними кроками, які до них ведуть. Саме ці “маленькі кроки” – це ті самі завдання, виконуючи які, ми поступово та невпинно йдемо до мети.
Отже, чому нам не вдається досягти мети?
- Відсутність чіткого плану. Визначте чіткі цілі, розбийте їх на менші кроки з конкретними термінами виконання.
- Нещирість цілей. Не всі бажання є істинно нашими. Деякі нав’язані суспільством, але ми настільки звикли мислити в цьому напрямку, що вважаємо їх своїми. І коли ми починаємо діяти для досягнення такої мети, то втрачаємо до неї інтерес.
- Відсутність мотивації. Якщо мета не ваша, ви підсвідомо чините їй опір. Коли ви усвідомлюєте причини, чому вам потрібно досягти цієї мети, ви зможете ефективніше вибудувати план дій.
- Перевантаження. Не кидайтеся відразу за кілька справ, бо нічого не доведете до кінця. Зміна звичок – це стрес для мозку.
- Відсутність підтримки. На перших етапах важлива моральна підтримка близьких. У колі однодумців або просто людей, які вас підтримують, почати нове буде набагато простіше.
Роки минають, а життя на краще не змінюється? Але чи можна насправді змінити життя, скажімо, за рік. Відповідь – так.
І ось низка ключових кроків:
- Сформулюйте чітку мету.
- Розбийте мету на дрібні кроки.
- Створіть план дій із чіткими термінами.
- Знайдіть мотивацію.
- Не перевантажуйте себе.
- Відшукайте підтримку.
- Будьте послідовні.
- Не здавайтеся.
Зміна життя – це не спринт, а марафон. Будьте готові до труднощів, але продовжуйте рухатися. Пам’ятайте, що навіть маленькі кроки ведуть до великої мети.
Повірте в себе – і у вас все вийде!
Джерело: За матеріалами відкритого каналу «Психологічна підтримка»: info@cognitive.com.ua