Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Замовлення консультаційЗамовлення консультацій

Консультацію можуть замовити працівники закладів освіти м.Прилуки



Анонси подій

Опублікувати в соціальних мережах

Відвідування сайту

Комунальна установа "Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників" Прилуцької міської ради Чернігівської області

Практичні психологи навчаються новим методам і технологіям психологічної роботи

Опубликовано 12.03.2021

10 березня 2021 року практичні психологи Удовенко Віта (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 імені С.Г.Шовкуна), Садова Інна (гімназія № 5 імені В.А.Затолокіна), Назарина Юлія (Ліцей № 6), Волобуєва Світлана (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9) взяли участь в обласному навчальному семінарі «Техніки стабілізації та відновлення після травматичної події у роботі практичного психолога», який в онлайн режимі провела методист Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області Ірина Лісовецька, яка активно працює у даному напрямку.

На сьогодні проблема психотравми та подолання її наслідків особливо гостро постала у зв’язку з численними подіями: війна на Сході України, поширення коронавірусної інфекції, проблеми в родинах, розлучення батьків, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми, проблеми у взаємостосунках з однолітками, булінг, кібербулінг, поява небезпечних квестів та соціальних мереж. У таких ситуаціях діти є найуразливішими.

Саме психологи закладів освіти покликані сприяти збереженню психічного здоров'я  дітей, навчати їх технікам та стратегіям подолання стрес-факторів, розвивати емоційний інтелект дітей, що допоможе їм справлятися із складними ситуаціями у дорослому житті.

Навчальний семінар складався із теоретичного і практичного блоків.

Учасники семінару розглянули теоретичні питання з визначення поняття «психотравми», ознаки психотравми, маркери психотравми у поведінці та стані людини, загальні ознаки травми.

Психологи відпрацювали практичні уміння та навички. Зокрема, техніки виходу з травми, вправи на м'язові релаксації, техніки заземлення, техніки та вправи на саморегуляцію (дихальні вправи), на релаксацію та візуалізацію, вправи та техніки для опанування емоцій. Велика увага відводилася на роботу з ресурсами.

Учасники навчального семінару отримають сертифікати, які є підтвердженням восьми годин підвищення кваліфікації на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.

Але найголовнішим є те, що таке навчання сприятиме якісному виконанню практичними психологами своїх професійних обов’язків. 

Ірина Огорілко,

психолог КУ «Прилуцький центр професійного розвитку

педагогічних працівників» Прилуцької міської ради